Pražský Výber

Rocková scéna v České republice má stále co nabídnout

Rocková muzika má v našich končinách silné kořeny a dodnes se těší poměrně velké popularitě. I v době, kdy světové žebříčky válcují mladší žánry, zůstává v Česku rock na vrcholu. Kapely jako Lucie Kabát jsou i po několika desetiletích stále trendy a co víc, rock si nachází místo i u mladších posluchačů.

Krom hitů, které všichni známe pak stále vznikají i nové kapely. Na scéně se rovněž objevují mladí a talentovaní zpěváci. A zapomenout samozřejmě nesmíme ani na zástupkyně něžnějšího pohlaví. Pokud jde o stabilní jména, za všechny můžeme jmenovat alespoň Tři sestry, Wohnout, Morčata na útěku nebo třeba Olympic.

Kamil Střihavka – Země vzdálená

27 Apr 2021

Kamil Střihavka právem patří do síně slávy českého rokenrolu. Jeho legendární skladba Země vzdálená poprvé spatřila světlo světa už v roce 1994 a s klidným svědomím tady můžeme prohlásit, že od té doby nezestárla prakticky o jediný den. Odkazy na světovou scénu a jedinečná atmosféra. Vždy stojí za připomenutí.

RockOpera Praha

30 Mar 2021

RockOpera Praha je jedinečné novodobé hudební divadlo, které propojuje rockovou hudbu s divadlem. Můžete se těšit na nezapomenutelný hudební i vizuální zážitek. Půlkruhové stupňovité amfiteatrální hlediště, které pojme téměř osm set diváků, dokresluje výjimečnou atmosféru. Mezi hlavní hvězdy patří Kamil Střihavka, Honza Toužimský, Eva Urbanová nebo Viktor Dyk.

Hudba je to jediný co nás drží nad vodou

13 Mar 2021

Určitě, pokud jste navštívili tuto stránku, můžeme říci, že patříte mezi hudební nadšence nebo se mýlíme? Kort na naší stránce, kde vás tímto článkem probereme (také neustále mluvíme) místy, kde narazíte na živou muziku v Praze!

První místo, je Agharta Jazz Centrum

Tato místo se nachází v centru Prahy, a to Starého Města na ulici - Železná 16, Praha 1, +420 222 211 275. Pokud milujete Jazz, doporučujeme navštívit tento koutek, který byl inspirován albem Agharta z roku 1975.

Café Na půl Cesty vás může také překvapit

Toto velmi neobvyklé místo, najdete na adrese: Centrální park Pankrác (mezi ulicemi Milevská a Pujmanové), Praha 4). Jedná se o organizaci, která usiluje o integraci lidí, kteří prošli schizofrenií, zpět do normálního života. Jedná se o kavárnu, s přátelskou obsluhou a kde uslyšíte i živou muziku.

Trošičku něco ze staršího soudku Folklore Garden

Pokud máte rádi českou tradici (víme, že ano, to byste nebyli češi), doporučujeme folklornou restauraci na adrese: Roh ulic Na Zlíchově a Nad Konečnou, Praha 5, +420 724 334 340, +420 724 341 498. Nejenom, že uslyšíte moc pěknou muziku, ale i interiér restaurace stojí za velkou podívanou.

Moderní muzika v MeetFactory

Pro ty, kteří raději modernější styl muziky, doporučujeme navštívit MeetFactory na adrese: Ke Sklárně 3213/15, Praha 5, +420 251 551 796. Zde si poslechnete jakýkoliv styl muziky, od té nejmodernější po tu nejzajímavější. Do sálu se totiž vejde až 1200 lidí, takže tance, muzika a život, proudí ve velkém stylu!

Jazz Republic může také zaujmout

Co takhle jazzu, funku, blues, dance, latiny, acid jazz, world music nebo fusion? Najdete si jeden styl? Ano, tak vyzkoušejte klub Jazz Republic, a to na adrese: Jilská 1a, Praha 1, +420 224 282 235. V tomto klubu se totiž objevili mezinárodně uznávaný muzikanti jako: Wynton Marsalis, Dave Brubeck, Toots Thielemans, James Moody, Plácido Domingo, Montserrat Caballé, the Boston Symphony Orchestra, Sting, Depeche Mode, Iron Maiden nebo král blues, B.B. King. Rozhodně stojí za to, se do klubu alespoň podívat!

Mladistvý klub 007

Mladí hudebníci v roce 1969, založili Klub 007, kde můžete slyšet pražskou undergroundovou hudební scénu a také i mezinárodní scénu. Všelijaké koncerty, které vás nenechají ani na chvilku sednout. Klub 007, najete na adrese: Koleje ČVUT, Blok 7, Chaloupeckého 7, Praha 6, +420 775 260 071.

Kubánský styl La Casa de la Havana vieja

Milujete místa jako je Jamajka, Guatemala nebo Mexiko? Vyzkoušejte klub La Casa de La Havana vieja. Zde si můžete vychutnat samé dobré kubánské rumy, ale i whiskey, vodku a nebo mexickou tequilu. Výběr je neomezený, a to na adrese Opatovická 28, 110 00 Praha 1, +420 602 624 305.

Pokud nepatříte mezi milovníky živé hudby, doporučujeme i normální muziku v počítači. Například casino automaty mají speciální muziku, která zvyšuje adrenalin v průběhu vaší hry. Lepší je uvést všechny dané možnosti, které jsou k dispozici, a to pro všechny posluchače hudby! Doufáme, že jste našli, co jste potřebovali. Kdyby jste chtěli více informací, napište nám, my vám je rádi sdělíme. Váš Pražskývýběr.

Škwor – Síla starejch vín

1 Mar 2021

Škwor patří mezi jednu z nejznáměJších tuzemských kapel, které hrají pravověrný rock. Skladba Síla starejch vín patří mezi jejich nejznámější hymny. Podmanivá melodie a text, který nutí k zamyšlení – tato kombinace má rozhodně co nabídnout i dnešnímu posluchači. A co na tom, že tato skladba vyšla už v roce 2013.